CAMİLER CEMAATE KAVUŞTU

​​​​​​​Korona virüs nedeniyle bir süredir ibadete kapalı olan camiler, Cuma namazı ile birlikte yeniden ibadete açıldı. Cemaat Tekışık Camisinin avlusunda koronavirüs tedbirleri ile cuma namazını kıldı.

Çin’in Vuhan kentinde başlayıp sonrasında tüm dünyada etkisini gösteren Yeni Tip Koronavirüs (COVID–19)  salgınının Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi ilan edilmesinin ardından, salgınla mücadelede tedbir amaçlı olarak toplu ibadet ve faaliyetlere ara verilmesinden sonra Cuma namazıyla ilk toplu ibadet gerçekleştirildi.

Ülke genelinde olduğu gibi Şebinkarahisar'da da vatandaşlar cami avlusunda maske takarak, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde cuma namazı kıldı. Polis ekipleri de cuma namazı kılınacak camilerde önlem alındı. İlçemizde Cuma namazının kılınacağı belirlenen cami ve okul bahçelerinde uzun bir aranın ardından koronavirüs tedbirleri ile toplu bir şekilde namaz kıldı.

Cuma namazı için kendi seccadeleriyle cami avlularına giden vatandaşlar namazlarını kılarken, maskesi olmayanlar uyarılarak, maske takmaları istendi.