2.5 MİLYONLUK YATIRIMLA ÇİFTLİK KURDU

Anahtar Kelimeler: ÇAĞLAYAN ŞELALESİ' TEPKİ ÇEKEN !

ÇAĞLAYAN ŞELALESİ'NDE TEPKİ ÇEKEN OLAY!

TURİZM ALANINDA HAYVAN DIŞKISI DÖKÜLMESİ TEPKİ TOPLUYOR
GÜNCEL 6.04.2021 14:39:00 1813 0

BÖYLE Mİ TURİST ÇEKECEĞİZ?

Turizm alanlarımızı koruyamıyoruz, sahip çıkamıyoruz; nitekim turist çekemiyoruz!

Şebinkarahisar'ın gözbebeği Çağlayan Şelalesi'nde dökülen atık hayvan dışkıları tepkilere sebep oluyor.

Şebinkarahisar'ın önemli turizm destinasyonlarından bir tanesi olan ve doğaseverleri ağırlayacağı günleri bekleyen Çağlayan Şelalesi'ni gezmek için ziyarete gelenler, tepkilere neden olan bir manzarayla karşılaşıyor.

Şebinkarahisar'a bağlı Çağlayan Köyünde kayalıklar arasından dökülen görüntüsüyle doğaseverlerin ilgisini çeken Çağlayan Şelalesi yakınında bulunan bir ahırdan atılan hayvan dışkıları kötü görüntüler oluşturuyor. Şelalenin bitişiğinde bulunan ve yüksek mesafeden yürüyüş yoluna kadar akarak gelen hayvan dışkısı görenlerin tepkisini çekiyor.

Özellikle yaz aylarında ziyaretçi sayısı artan Çağlayan Şelalesi'ndeki hayvan dışkısının kaldırılması ve turizm alanındaki bu içler acısı manzaranın giderilmesi için yetkililerden destek bekliyoruz.

SAHİP ÇIKALIM

Şebinkarahisar'ın ekonomik anlamda gelişme göstermesi için turizm destinasyonlarının korunması gerekiyor. Geçen hafta NTV'de Şebinkarahisar bölümünün yayınlandığı Macerasever programında Şebinkarahisar Kalesindeki çöplerin görüldüğü görüntülerle kötü bir imaja büründük. Şimdi de başka bir turizm alanında görülen buna benzer görüntüler nedeniyle Şebinkarahisar'ın imajı zedeleniyor.