BUZAĞI DESTEKLEMESİ BAŞVURULARI İÇİN ÖNEMLİ UYARI

​​​​​​​2019 Yılı Buzağı Destekleme Başvuruları Hakkında Duyuru

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 2019 yılı 2. Dönem Buzağı Desteklemesi'nin yazılı bir talepte bulunmaya gerek olmaksızın uygulanacağını açıkladı.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Kovid-19 ile mücadele kapsamında; 2019 Yılı Buzağı Desteklemesi ikinci dönem müracaatları alınmayacak. Yetiştiriciler başvuru yapmış kabul edilecek ve destekleme alabilecek.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada Kovid-19 virüs salgını ile mücadele kapsamında, virüsün etkilerini en aza indirmek amacıyla 2019 yılı Buzağı Desteklemelerinde 31.12.2019 tarihine kadar olan başvuru döneminde destekleme başvurusu bulunmayan yetiştiricilerin, 1 Nisan- 15 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacak başvuruları bir defaya mahsus olmak üzere yazılı talep istenmeyeceği ifade edildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü,  Destekleme Başvurularının şu şekilde uygulanacağını açıkladı;

-Tebliğde belirtilen hayvancılık örgütleri; birinci başvuru döneminde başvurusunu yapmadığı üyelerinden başvuru dilekçesi almadan, bu üyeleri adına 15/06/2020 tarihine kadar il/ilçe müdürlüklerine başvuru yapabilir. İl/ilçe müdürlükleri de süresi içerisinde başvuruları E-Islaha kaydeder.

-Bir yetiştirici için birden fazla hayvancılık örgütünden başvuru talebi gelmesi durumunda; il/ilçe müdürlüğünce uygun iletişim araçları kullanılarak, yetiştiricilerin bildirimi doğrultusunda örgütü belirlenecektir.

-Herhangi bir hayvancılık örgütüne üye olmayan yetiştiricilerden bireysel askı ve hakediş listelerinin (İcmaller) hazırlanmasında, başvuru dilekçesi alınmayacaktır. E-Islahta başvuru kaydı bulunmayan tüm yetiştiriciler bireysel başvuru yapmış olarak işlem görecek olup, il/ilçe müdürlüklerince bireysel başvuru girişi yapılmasına gerek duyulmayacaktır.

-Birinci başvuru döneminde başvurusu olan yetiştiriciler için hatalı kayıt, ölüm vb. durumlar dışında, ikinci dönem için başvuru kayıtlarında işlem yapılmayacaktır.