BULANCAK ARALIK´TA DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Şebinkarahisar gibi Giresun´un ilçesi olan Bulancak da; bu yıl doğalgaz verileceği açıklanan Keşap ve daha önce bağlanan Şiran, Kelkit ve Suşehri ilçeleri gibi doğalgaza kavuşuyor.
GÜNCEL 10.10.2019 18:00:31 329 0

Başkan Yakar: "Doğalgaz çalışmalarına 35 milyon lira harcandı"

 Şebinkarahisar´a bağlanması için çırpınan ilçe halkına büyük bütçe oluşturduğu gerekçesi engel konulan doğalgaz yatırımı için Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar ilçelerindeki doğalgaz çalışmalarına 35 milyon lira harcandığını ve Aralık ayı itibariyle doğalgaz kullanımına başlanacağını duyurdu.

Bulancak´a doğalgaz bağlanması için yürütülen çalışmalarında gelinen son noktada olduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile Bulancak arasında sürdürülen doğalgaz ana hat bağlantısı tamamlandı.

"ARALIK AYINDA DOĞALGAZ VERİLECEK"

Konuyla ilgili bilgi veren Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar ?İlçemizin bir an önce doğalgaza kavuşması için bir süredir sürdürdüğümüz alt yapı çalışmaları hızla devam ediyor. Ana hat döşemeleri ve bu hatlar üzerinde bulunan güzergâhlarda ev önü çıkışlarına kadar tamamlanan bağlantılarla önemli bir mesafe kat ettik. Bu sayede ilçemize doğalgaz sağlandığı anda isteyen herkes hızla ve kolayca doğalgaza ulaşabilecek ve yakabilecek. Aralık ayından itibaren taşıma yöntemi ile deneme amaçlı doğalgaz verilmesine başlanacaktır." DEDİ.

"35 MİLYON LİRA HARCANDI"

Başkan Yakar, "Devletimizin ve hükümetimizin ilçemize yaptığı önemli bir yatırım olan doğalgaz sağlanması çalışmalarına, ana hatlar ve şehir içi hatları dahil yaklaşık 35 milyon lira harcanmıştır. Çalışmalar ilçe genelinde devam ederken, ilçemize gelecek doğalgazın çıkış noktası olan 2. OSB ile ilçemiz arasındaki ana hat bağlantısı da bugün itibarı ile tamamlanmış ve önemli bir aşama geçilmiştir. Bununla birlikte 2. OSB ile Bektaş yaylasından gelen hattında en kısa süreçte tamamlanması beklenmekte olup, Nisan ayından itibaren Bulancak´ta doğalgaz kullanımına ve yakılmasına başlanabilecektir." dedi.