'BÖLGE CEZAEVİ' NE ZAMAN HAYATA GEÇECEK?

Son 5 yılda ülkemizin çeşitli il ve ilçelerine çok sayıda yeni cezaevi yapılırken, sözler verilmesine rağmen Şebinkarahisar'a bir türlü yapılmaması tepki topluyor.
GÜNCEL 17.12.2019 15:38:00 890 0

Adalet Bakanlığı 2006 ve 2019 yıllarını kapsayan 14 yıllık süreçte 178 yeni cezaevi açarken bu yılın ilk dokuz ayı boyunca 14 yeni cezaevi daha açıldı.

Şebinkarahisar'da yapılması için 2015 yılında yatırım programına alındığı açıklanan, 2017 yılında ihaleye çıkarılan çok sürmeden ihalesi de iptal edilen 'bölge cezaevi' bir türlü hayata geçirilemedi.

Uzun yıllar seçim malzemesi olarak kullanılan Eğribel Tüneli'nden sonra şimdi de özellikle son seçimlerde seçim vaadi ile vatandaşlara sunulan 'cezaevi' konusunda son 3 yılda atılan  somut bir adım yok.

Daha önce açıklanan projeye göre 700 kişi kapasiteli olacağı açıklanan cezaevi projesinin hayata geçmesiyle ilçemizde ekonomiye ve istihdama büyük katkı sağlayacak.

ÇİFTÇİ'NİN DESTEĞİ ŞART

Yılmaz Çiftçi
Yılmaz Çiftçi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü hemşehrimiz Yılmaz Çiftçi, Şebinkarahisar´a yapılmasıistenilen Bölge Cezaevine destek vermesi bekleniyor.

Bir süre önce Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğüne  atanan hemşehrimiz Yılmaz Çiftçi, Şebinkarahisar´a yapılması istenilen 'Bölge Cezaevi' için büyük bir şans olarak değerlendirilmek isteniyor.

Cezaevi projesinde, Çiftçi´nin yanı sıra Şebinkarahisarlı ve Giresunlu siyasetçilerin de desteğine ihtiyaç var.

Öte yandan yetkililerden konuyla ilgili net bir açıklama bekleniyor.