GÜNCEL 7.07.2020 13:51:00 3122 0

BİTMEYEN TÜNELDE İNCELEME

​​​​​​​Vali: "Eğribel Tüneli'nde kazı çalışmaları tamamlandı"

Giresun Valisi Enver Ünlü, Doğu Karadeniz ile İç Anadolu bağlantısını sağlayan kara yolundaki 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'nde inşa edilen ve 2015 yılında temeli atılan tünelin kazı çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.

Asarcık Köyü tarafında bulunan tünel girişinde incelemelerde bulunan Vali Enver Ünlü, yetkililerden bilgi aldı. Ünlü, Burada yaptığı açıklamada, tünelde kazı çalışmalarının tamamlandığını ifade etti.

Betonlama çalışmalarının da hızlı bir şekilde devam edeceğini belirten Vali Ünlü, "Müteahhit firmadan aldığım bilgiye göre, şu anda 700 metre betonlama çalışması tamamlanmış durumda." dedi.

Özellikle kış mevsiminde Eğribel Geçidi'nde yaşanan sıkıntıların Eğribel Tüneliyle birlikte tamamen ortadan kalkacağını işaret eden Enver Ünlü, şunları kaydetti: "Yolumuzu da kısaltacak bir tünel. Karla mücadelede çok ciddi bizlere avantaj sağlayacak. Yolda kalan vatandaşlarımız artık olmayacak. Geçmişten beri hem Şebinkarahisarlılarımızın, hem Giresunlu vatandaşlarımızın, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın rüyasıydı bu tünel. İnşallah 2021 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde bu yolu vatandaşlarımıza kazandırmış olmanın gururu ve mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız."Ünlü, Eğribel Tüneli yatırımına çok önem verdiklerini de sözlerine ekledi.