BELEDİYE MECLİSİ´NDEN HAREKATA DESTEK

Belediye Meclisi: "Gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak beraber olma günüdür."
GÜNCEL 18.10.2019 15:16:04 110 0

Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı´na bir destek de Şebinkarahisar Belediye Meclisinden geldi.

Şebinkarahisar Belediyesi Meclisinden Barış Pınarı Harekatına destek deklarasyonu yayınlandı.

Belediye Meclis Üyelerinin imzaladığı ortak deklarasyonda "Gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür." ifadeleri kullanıldı.

Şebinkarahisar Belediye Meclisinde gerçekleşen toplantının ardından "Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Fırat Nehri´nin doğusuna yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekatı´na yönelik destek deklarasyonu yayınlandı.

AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti Belediye Meclis Üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda ortak imzalı deklarasyon yayınlandı.

Yayınlanan deklarasyonda,  "Şebinkarahisar Belediye Meclisi olarak, İnanıyoruz ki; gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür.  Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz." ifadeleri kullanıldı.

"Düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu´nu Şebinkarahisar Belediye Meclisi olarak destekliyoruz." denilen bildiride şöyle devam edildi: "Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Ordumuza ve tüm güvenlik güçlerimize muvaffakiyetler diliyoruz.Şebinkarahisar Belediye Meclisimiz kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır."

Belediye Başkan Vekili Onur Gürsoy başkanlığında düzenlenen toplantıya,  Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Mengeç, Ömer Şentürk, Adnan Kesmez, Kamile Portakal, İhsan Cağcağ, MHP Belediye Meclis Üyeleri Kadir Hancı, Selami Yavuz, Naile Nal, İYİ Parti Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Şavlı  ve İbrahim Ulutekin katıldı.