Anahtar Kelimeler: BEKLENEN GELDİ

BEKLENEN KAR, BU KEZ SERT GELDİ

Şebinkarahisar'da etkili olan kar yağışı nedeniyle, kar kalınlığı yarım metreye yaklaştı.
GÜNCEL 19.02.2021 14:53:00 1602 0

Yollar kapandı, bazı araçlar yolda mahsur kaldı. Yolu kapanan köylerdeki hastalar, ekiplerin çalışmalarıyla hastaneye götürüldü. Eğribel'de tipi ve fırtına nedeniyle ulaşım durdu.

30 KÖY İLE ULAŞIM SAĞLANAMIYOR

Kapalı Olan 62 Köy Yolundan 59 Köy Yolu Ulaşıma Açıldı

Şebinkarahisar'da bu hafta başından itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kapalı bulunan 62 köy yolundan 59 köy yolu İl Özel İdare ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda ulaşıma açıldı. 3 köy yolunda da çalışmalar sürüyor.

Kapalı bulunan köy yollarının ulaşıma açılması için Giresun genelinde İl Özel İdaresine bağlı; 26 greyder, 31 kanal kazıcı ve yükleyici, 4 kar bıçaklı kamyon olmak üzere toplam 61 ekip karla mücadele çalışması yaptı.

  ÖZEL İDARE EKİPLERİ ÖZVERİYLE ÇALIŞIYOR

  Şebinkarahisar İlçe Özel İdaresine bağlı ekipler, karla mücadele çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

 Yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur araçları ekiplerin gayretiyle kurtarılırken, hastaların da hastanelere ulaştırılması için çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdürüyor.

  Diğer yandan Duman Köyünde yakınlarının vefatı sebebiyle il dışına gitmeleri gereken vatandaşların talebi üzerine köy yolu Köylere Hizmet Götürme Birliği ekiplerince ulaşıma açıldığı öğrenildi.

   EĞRİBEL'DE GÖRÜŞ MESAFESİ KAPANDI

   Kar yağışıyla birlikte Eğribel Geçidi'nde de etkisini artıran kar yağışı, tipi ve fırtınaya dönüştü.

   Eğribel Geçidindeki yoğun  kar yağışı ve fırtına giderek etkisini artırdı. Yol tabanında buzlanma sürücüleri zor durumda bırakırken,  görüş mesafesi yer yer tamamen kesildi.

Eğribel Bakımevi personeli, sürücüleri can ve mal güvenliği açısından mecbur kalmadıkça yola çıkmamaları ve araçlarında mutlaka zincir ve çekme halatı bulundurmaları gerektiğini belirtti.

YOLCU OTOBÜSÜ KAZA YAPTI

Şebinkarahisar-Suşehri kara yolunda kar yağışı sonucu kayarak bariyerlere çarpan yolcu otobüsü Şebinkarahisar Köylere Hizmet Götürme Birliği ekiplerince kurtarıldı.

Köylere Hizmet Götürme Birliği'nden yapılan açıklamaya göre yaşanan kazada yaralanan olmazken, yolcular başka bir otobüse sevk edildi.

BELEDİYE TEYAKKUZDA

Şebinkarahisar'da yoğun kar yağışı sonucu kent merkezinde yarım metreye yaklaşan kar Belediye ekiplerinin desteğiyle temizleniyor.

Belediye'nin karla mücadele  ekipleri,  yağan karın ardından cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışması başlattı. Bazı iş yeri sahipleri de kar nedeniyle kapanan dükkanlarının önlerini kendileri temizledi.

EĞİTİME KAR ENGELİ

15 Şubat Pazartesi günü Köy okullarında ve anaokullarında başlayan yüz yüze eğitim de kar engeline takıldı.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar gereği Uğurca ve Ahurcuk İlkokulları ile 125. Yıl Anaokulunda yüz yüze eğitime 17-18-19 Şubat tarihlerinde ara verildi.

Diğer okullardaki uzaktan eğitim ise devam ediyor.

 

Muhabir: Ahmet YELES