BAKICI: BUGÜN 3 FAKÜLTEMİZ VARDI
Şebinkarahisar MYO Kurucu Müdürü, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zahir Bakıcı, "Giresun Üniversitesine bağlanmasaydık 3 fakültemiz vardı" dedi.
Tarih: 20.8.2019 16:31:33/ 787okunma / 1yorum

Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu´nda düzenlenen Çalıştaya katılan Prof. Dr. M. Zahir Bakıcı,  Şebinkarahisar Meslek Yüksekokullarının son durumunu değerlendirdi.  Bakıcı konuşmasında "Cumhuriyet Üniversitesinde kalsaydık, bugün bizim üç tane fakültemiz, hatta üniversite olma durumumuz vardı. Okulumuzun bu gün geldiği nokta içler acısı" şeklinde konuştu.

Yüksekokulların bugün geldiği noktaya bakıldığında üzüntü verici bir durumda olduğunu belirten Bakıcı  "Tercihler başladığında ilk önce bizim okulumuzun kontenjanları doluyordu" dedi.

Bakıcı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Biz öğrencilerimizi spor etkinliklerine veya diğer etkinliklere beş otobüs on otobüs tutarak Sivas´a götürüyor, en güzel mekanlarda eğlendiriyor, en güzel otellerde ağırlıyor, en güzel lokantalarda yemeklerini yediriyor, onların her türlü istekleriyle ilgileniyor, masraflarını da biz kendimiz karşılıyorduk. Öğrenci, Şebinkarahisar´dan o kadar memnun ayrılıyordu ki gittiği köyünde, şehrinde, arkadaş çevresinde bizim okulumuzdan bahsediyordu. Tercihler başladığında ilk önce bizim okulumuzun kontenjanları doluyordu."

"Yetkili arkadaşlarımın çözüm üretmelerini isterdim"

Bakıcı, "Eğer öğrencilerimize kendi çocuklarımız gibi bakmaz, onları ihmal eder görmezlikten gelirseniz bu binalar boşalır. Geldiğimiz noktaya bakın ya cici cici binalar var, harika bir kampüs var, harika bir şehir var, öğrenci yok. Ne demek öğrenci yok? Öğrenci yok demeyi ben kabul edemem. Öğrenci yoksa bende bir eksiklik, noksanlık yanlışlık var demektir. Bir yerde hata yapıyorum demektir. Niye başka yerde öğrenci varda burada yoktur? Bana ne Türkiye´nin başka yerlerinde öğrenci kontenjanları düşmüşse bana ne. Bu okulun sorumluları, ben buradan sorumluyum. Burayı düşüneceğim arkadaş. Ben burada yaşıyorum, ben buradan maaşımı alıyorum demeli. Ben isterdim ki bu güne gelmeden önce, bu duruma düşmeden önce yetkili arkadaşlarımın çözüm üretmelerini isterdim." diyerek önemli değerlendirmelerde bulundu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BAKICI BUGÜN FAKÜLTEMİZ VARDI
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vedat Karataş
21.8.2019 18:28:19
Prof.Dr Mustafa Zahir beyin Giresun Üniversite bağlanmasa idik memleketimizde 3 fakülte olurdu haberini okuduktan sonra Sivas ve Cumhuriyet Üniversitesini kısaca araştırdım.Sivasın 16 ilçesi var bunların 9 tanesinin nufusu bizden fazla (Koyulhisar dahil) Hatta 2 ilçesinin nufusu bizim 2 katımızı bile geçiyor. Cumhuriyet Üniversitesinin 16 fakultesi mevcut. ilçelerinin hiç birinde fakülte yok. (Zara da 4 yıllık yuksekokul var) Bizim Sivasın 16 ilçesinden farkımız ne olacaktı ki onlarda bir fakülte yer almaz iken bizde 3 fakülte yer alacaktı Mustafa Bey Sivasın ilçelerinde doğru düzgün M.Y.O yok iken bizim ilçemizde imkansızlıklar içersinde en çokta kendi mücadelesi ile bir çok bölüm açtı hakkı yenilemez. Ama Türkiye şartları o kadar değişti ki artık MYO olmayan ilçe Fakültesi olmayan il kalmadı.Önceleri düz lise çıkışlı olan ögrenciler Fakültelere giremez iken şimdi Meslek lisesi çıkışlı öğrenciler ilk senelerinde tabela üniversiteside olsa fakültelere yerleşiyorlar. Kim örnek verebilir ki en yakın il merkezine 2-2,5 saat uzaklıktaki nufusu 15 binin altında olan bir ilçede fakülte olduğunu... Beyler sorunlarımızı doğru tespit ederim.Tarım Hayvancılık Turizm olabilirse sanayi ile hem ekonomik hem nufussal olarak gelişelim. Göçü durdularım. Belediye yi Hükümetin ilçe teşkilatını bu konularda sıkıştılarım. Yanlış biliyorsam yada farklı düşüncesi olan biri varsa lütfen yorum yazsın.
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
26 Eylül 2017 tarihinde ihalesi yapılan ancak daha sonra iptal edilen Şebinkarahisar´da yapılacak bölge cezaevinden 2 yıldır ses çıkmadı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
19 Eylül Gaziler Günü, Şebinkarahisar´da da kutlandı. Şebinkarahisar Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen törene ilçe protokolünün yanı sıra gaziler ve vatandaşlarda katıldı.
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
Türküleriyle tanınan halk ozanı Ozan Arif´in ismini Şebinkarahisar´da bir sokağa verilmesi isteniyor.
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
2019 yılında 43 projeye onay verilerek, yatırımcılara 55 milyon hibe desteği sağlandı.
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
Valilik açıklamasında "İdaremizin yapmış olduğu sözleşme ve eklerinde asfalt plenti ve ekipmanlarının Alucra Belediyesine ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmamıştır." ifadeleri kullanıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
Şebinkarahisarlıların, verilen sözlerin yerine getirilmesini beklerken, Giresun´un sahil ilçelerinin yanı sıra komşu ilçelerimiz de önemli yatırımlara kavuşmaya devam ediyor.
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
Eğribel´deki tünel inşaatında görevli, şantiye ve tünel şefinin de için de olduğu toplam 8 kişi işten çıkarıldı. Tünel şantiyesinde sadece 2 bekçi kaldı.
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesine açılan 9 pratisyen ve 1 uzman doktor, Toplum Sağlığı Merkezine ise 1 pratisyen doktor olmak üzere toplam 11 doktor ataması yapıldı.
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı´nca Şebinkarahisar´da yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."