BACA KİRLİLİĞİ TEPKİLERE NEDEN OLDU

Havasıyla övündüğümüz ilçemizde kış mevsiminde hava kirliliği artıyor. Vatandaşlar binaların bacalarına filtre takılmasını istiyor.
GÜNCEL 24.12.2019 15:02:00 958 0

Kışın gelmesiyle birlikte ortaya çıkan hava kirliliği vatandaşları rahatsız ediyor.

Binaların kalorifer bacalarından çıkan, çevreyi rahatsız edici dumanlara vatandaşlar tepki gösterdi.

İlçemizde geçen gün çekilen görüntülerde özellikle resmi kurumların bacalarından çıkan dumanlar, çevre ve hava kirliliğine neden oldu. İlçede kalorifer ve katı yakıtların yakılması sonucu ortaya çıkan kirliliğin, bacalara filtre takılmaması ve ucuz kömür kullanıldığının göstergesi olduğunu söyleyen vatandaşlar, özellikle resmi binalarda kalorifer yakılması sonucu bacalardan çıkan dumanlar rahatsız ediyor, dumanlar resmen zehir saçıyor. Bu konuda yetkililerin daha duyarlı olmasını istediler.

Cezaevi binasından çıkan yoğun dumanın yer aldığı bir fotoğraf ise sosyal medyada büyük tepki topladı.

Seslerini sosyal medyada duyurmaya çalışan bazı vatandaşlar, "Şebinkarahisar Cezaevi ne yakıyor merak ediyorum memleketi duman altı yapıyor bunlara filtre neden taktırmıyorlar!!!"  diye tepkilerini dile getirdiler.

Öte yandan şehir çöplüğünden zaman zaman yükselen dumanlar da ilçe merkezine kadar gelirken temiz havasıyla övündüğümüz ilçemizde hava kirliliğine sebebiyet veriyor.