Anahtar Kelimeler: !

AYNI YER AYNI YOL YİNE KAZA!

Şebinkarahisar - Giresun Yolunda trafik kazaları yaşanmaya devam ediyor. Gölet yapımı yarım kalınca bozuk ve virajlı yolda ulaşım sağlanırken kazalar da kaçınılmaz oluyor.
GÜNCEL 30.07.2021 15:31:00 640 0

Giresun - Şebinkarahisar kara yolu arasındaki bozuk yollar kazalara davetiye çıkarmaya devam ediyor.

Yapımı yarım bırakılan Şaplıca Göleti inşaatı nedeniyle bozuk ve virajlı halde olan yolda yeni bir kaza daha yaşandı. Edinilen bilgilere göre, geçen hafta Asarcık Köyü yakınlarında trafik kazası meydana geldi. Plakası ve sürücüsü öğrenilemeyen kamyonet direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlandı.

Şaplıca Göletinin yapılmasıyla güzergahının değiştirilecek olmasından dolayı Karayolları ekiplerinin yama yapmasının haricinde bakımsız halde, virajlı ve bozuk olan yol üzerinde kazalar yaşanmaya devam ediyor. Göletin yıllardır yapılmaması nedeniyle bozuk olan yolda araç kullanmaya çalışan sürücüler zorlukla ulaşım sağlıyor. Aynı bölgede defalarca trafik kazası meydana geldi.

Trafik Kazaların yanı sıra zaman zaman da yola taş düşmesi ve su baskını nedeniyle kayalıkların yola uçmasıyla da ulaşım zaman zaman sağlanamıyor.

Sürücüler Şaplıca Göletinin inşaatının bir an önce tamamlanarak yol güzergahının değiştirilmesini bekliyor.