GÜNCEL 6.07.2020 09:40:00 3085 0

AYGÜN'ÜN DESTEĞİYLE MODA BÖLÜMÜ DE ÖĞRENCİ ALACAK

Geçen yıl öğrenci alımı durdurulan ve bu yıl da öğrenci alınmayacağı açıklanan Moda Tasarımı Bölümüne ÖSYM Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Halis Aygün'ün destekleriyle yeniden öğrenci alınacağı bildirildi.

HEMŞEHRİMİZ PROF. DR. HALİS AYGÜN'ÜN DESTEKLERİYLE MODA TASARIM BÖLÜMÜNE YENİDEN ÖĞRENCİ ALINACAK

Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Moda Tasarım Bölümü de 2020-2021 öğretim yılında öğrenci alacak.

Edinilen bilgilere göre daha önce açıklanan bilgilere göre yıllık yeni kontenjan verilmeyen 4 yıllık Moda Tasarımı bölümüne bu yıl yeniden öğrenci alınacak. 4 yıllık yüksekokulda yeniden öğrenci alımına başlanacağı açıklanan Gıda Teknolojisi bölümünden sonra  Moda Tasarımı bölümüne de 50 kontenjan verildiği ve öğrenci alacağı öğrenildi.

Geçen hafta açıklanan verilere göre Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda Mimari Restorasyon, İç Mekan Tasarımı, Kontrol Otomasyon ve Bilgi Güvenliği Sistemleri ve Feyzi Kıraç UBYO'da Gıda Teknolojisi programlarının açılacağı belirtilmişti.

Bu yıl bölüm ve kontenjanları açıklanan bölümlerle birlikte bu bölümlerde toplam 300 öğrenci, gelecek yıl ile birlikte 600 öğrenci artışı yaşanacak.

HALİS AYGÜN'DEN BÜYÜK DESTEK

2019 yılının Ağustos ayında Şebinkarahisar'da yüksekokulların durumunu görüşmek için düzenlenen çalıştayda konușan ÖSYM Bașkanı hemșehrimiz Prof. Dr. Halis Aygün, Șebinkarahisar´a gereken

katkıyı vermeyi sürdüreceklerini söyleyerek, "Üzerimize düşen ne varsa elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Her zaman ulaşılabiliriz." ifadelerini kullanmıştı.

Vermiş olduğu sözü unutmayarak Yüksekokul sorunu için elini taşın altına koyan hemşehrimiz Prof. Dr. Aygün'ün yanı sıra Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can'ın önemli desteği ile öğrenci sayısında düşüş yaşayan yüksekokullarda bölüm ve öğrenci sayısında yeniden çıkışa geçmesi bekleniyor.