Anahtar Kelimeler: AVUTMUŞ' TARIMDA YÜKSEK VERİM

AVUTMUŞ'TA TARIMDA YÜKSEK VERİM

"Bakarsan Bağ, Bakmazsan Dağ Olur" atasözünün karşılığını yerine getiren Servet Şenkal, pazar bulmakta zorluk çekiyor.
YAŞAM 31.08.2021 13:17:00 1007 0

ÖZEL HABER / AHMET YELES

Avutmuş Mahallesinde yaşayan Servet Şenkal, 26 dönümlük bahçesinde yetiştirdiği çok sayıda sebze ve meyve ile diğer üreticilere de örnek oluyor.

 

Avutmuş Mahallesindeki evinin önünde bulunan bahçesinde ‘Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur’ atasözünü yaşayan Şenkal, diktiği meyve ağaçlarında bolca ürün aldığını ve ağaç dallarının meyveler taşıyamadığı için kırıldığını aktardı.

Yaklaşık 20 çeşit meyvenin yanı sıra sebze ekimi de yapan Şenkal, Gazetemize açıklamalarda bulunarak, ürün almada sıkıntı yaşamadığını ancak pazar bulmakta zorlandığını söyledi.

Avutmuş Mahallesinde her çeşit ürünün yetiştiğini dile getiren Şenkal, “Mahallemizde her çeşit sebze ve meyve üretimi yapmak mümkün. Yeni diktiğim meyve ağaçları kısa sürede meyve vermeye başladı.  Ağaç dalları artık meyveleri taşıyamadığı için kırılıyor. Mahallemizde her çeşit sebze ve meyve verimli bir şekilde yetişiyor, bol verim alıyoruz.  Ancak pazar payında yerini alamıyor.” dedi.

Şenkal, bahçesinde armut, şeftali, elma, üzüm, böğürtlen, ceviz, dut, kiraz, kızılcık ve erik gibi meyvelerin yanı sıra sebze ve meyve üretiminde de yüksek verim sağladığını vurguladı.