AVUTMUŞ´TA İKİNCİ BİLİM FUARI AÇILDI
Şebinkarahisar Yatılı Bölge Ortaokulu ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen ´4006 Bilim Fuarı´ açıldı.
Tarih: 30.4.2019 16:01:23/ 1110okunma / 0yorum

12 danışman öğretmen ve 68 öğrencinin katılımıyla 29 Nisan Pazartesi günü okulda açılan ´Bilim Fuarı´nda 20 proje sergilendi.

Bilim fuarlarının öğrenmeye istekli merak eden, araştırmacı bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağladığını belirten Temel Gürsoy, bu çalışmaların öğrenme metotlarından biri olduğunu belirtti.

Açılış konuşmasını yapan Gürsoy, konuşmasında şöyle dedi: "Bilim fuarları genç beyinlerin, bilimin önemini kavrayıp,birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır."

Fuar bugün de ziyaretçilerine açık tutulacak.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: AVUTMUŞ İKİNCİ BİLİM FUARI AÇILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."