Anahtar Kelimeler: ATATÜRK' GELİŞİ COŞKUYLA KUTLANDI

ATATÜRK'ÜN GELİŞİ COŞKUYLA KUTLANDI

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Şebinkarahisar'da ilk günkü heyecanla karşılandı.
GÜNCEL 12.10.2021 11:00:00 200 0

Devletimizin kurucusu ve milletimizin kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Şebinkarahisar’ı teşriflerinin 97. Yıldönümü büyük coşkuyla kutlandı.

11 Ekim Pazartesi günü düzenlenen kutlama töreninde Atatürk, temsili olarak karşılandı. Yapılan törende atamızı şehir girişinde resmî törenle Kaymakam Faruk Doğru, Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve CHP Milletvekili Necati Tığlı, protokol üyeleri ile ilçe halkının katılımıyla davul zurna ile karşıladı.

Kutlama töreni kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkanı Şahin Yılancı yaptı.

Yılancı, yaptığı açıklamada, "Şebinkarahisar'ın kadirşinas insanları Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanını tarifsiz bir heyecan ve sevgiyle bundan 97 yıl evvel karşılamış ve bağrına basmıştır.Biz de bugün gerçekleştirdiğimiz temsili törenle Atamızı yeniden karşıladık ve aynı heyecanı hissetmenin mutluluğunu yaşadık. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle bir kez daha yâd ediyorum." dedi.

Atatürk'ün Şebinkarahisar ziyaretleri kapsamında gerçekleşen hadiseler günümüzde de canlandırıldı. çelenk sunumunun ardından Atatürk'ü temsilen İstiklal Çeşmesinde ve Atatürk'ün kaldığı konak önünde temsili ziyaret yapıldı.