ASKON İL BAŞKANI YENER TÜRK' TEN, VALİ ENVER ÜNLÜ' YE ZİYARET

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Giresun İl Başkanı Yener Türk, göreve yeni başlayan Vali Enver Ünlü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Giresun iş dünyası, yapılan yatırımlar ve sağlanan istihdamların gündeme getirildiği ziyarette, ASKON'un çalışmaları ile ilgili bilgi veren Türk, ASKON olarak hedef-lerinin, Giresun'a daha fazla yatırım yapılmasının ve istihdam sağlanmasının önünü açmak olduğunu söyledi.

Vali Enver Ünlü ise, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başarılar diledi.

Ziyaret sonrası açıklamalarda  bulunan ASKON İl Başkanı Yener Türk, Giresun'un geleceğinin fındığa dayalı sanayi ve turizm hizmet sektöründe olduğunu ifade  etti. 
 “Giresun'a daha fazla yatırım yapılması ve daha fazla istihdam sağlanması en büyük  hedefimizdir " vurgusu yapan Yener Türk," Giresun'un geleceğini turizm ve hammaddesi bizde olan fındığa dayalı sanayide görüyoruz. Bunların yanı sıra sağlık turizmi de göz ardı edilemez. Bu güne kadar Giresun son birkaç yılda bir ivme yakalamış olsa da diğer Karadeniz illeri gibi turizmde hak ettiği payı alamadığı da bir gerçektir. Bu anlamda Giresun'un turizme daha fazla yatırım ve tanıtıma ihtiyacı bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.