‘ASIRLIK’ ANNELERE SÜRPRİZ ZİYARET

​​​​​​​Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, 109 yaşındaki Emine Demirci'yi ve 96 yaşındaki şehit annesi Parlak Aslan'ı evinde ziyaret ederek Anneler Gününü kutladı.

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, beraberindeki heyetle Anneler Günü dolayısıyla Toplukonak Köyünde yaşayan kentin en yaşlı annesi 4 çocuk annesi 109 yaşındaki Emine Demirci'yi ve Tekkaya Köyünde yaşayan ve 1967 yılında Diyarbakır'daki vatani görevinde şehit düşen Can Arslan'ın annesi 4 çocuk annesi 95 yaşındaki Parlak Arslan'ı ziyaret etti.

109 yaşındaki Emine Demirci ziyaret eden Kaymakam Taner Tengir, ardından Tekkaya Köyündeki Parlak Arslan'ı Anneler günü dolayısıyla evinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti, ihtiyaçlarını sordu.

Kaymakam Taner Tengir, gazetecilere yaptığı açıklamada, "İlçemiz Toplukonak Köyünde yaşayan 109 yaşındaki Emine Annemizi ziyaret ederek, Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun göndermiş oldukları hediyeleri ve selamlama mektuplarını ve adına dikilmiş olan fidan sertifikalarını kendisine ilettik, hayır duâlarını aldık. Tekkaya Köyünde yaşayan 95 yaşındaki şehit annemiz Parlak Arslan’ı ziyaret ederek hediyeleri takdim ettik. Maşallah sağlıkları yerinde, annelerimizin ilettikleri ihtiyaçlarını da en kısa sürede yerine getireceğiz" dedi.

Ziyarete Belediye Başkan vekili Onur Gürsıy, Jandarma Komutanı Vedat Gül ve bazı daire ve kurum müdürleri de katıldı.