ANAÇ KOYUN VE KEÇİ DESTEKLEMESİ MÜRACAATLARI BAŞLADI

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 2020 yılı anaç koyun keçi destekleme çalışmaları kapsamında müracaatlar başladığı belirtildi.
YAŞAM 17.11.2020 16:02:00 1617 0

Müdürlük tarafından yapılan açıklamada Resmi Gazetede yayımlanan Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar kapsamında yapılacağı ifade edildi.

SON TARİH : 4 ARALIK

Birlik üyesi yetiştiriciler üyesi olduğu İl Birliğine adres ve kimlik bilgilerini içeren dilekçe ile 4 Aralık 2020 tarihine kadar müracaat edebilecek.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 6 Kasım 2020 tarihindeki TURKVET'den Koyun Keçi Bilgi Sistemine (KKBS) aktarılan işletme ve hayvan bilgileri baz alınarak müracaatlar değerlendirileceğini açıklandı.

9 Kasım 2020 - 4 Aralık 2020 tarihleri arasında TURKVET'den Koyun Keçi Bilgi Sistemine(KKBS) 6 Kasım 2020 tarihinde aktarılan veriler doğrultusunda İl Birlik kullanıcıları başvuru dilekçelerini KKBS'ye kaydederek, Başvuru Listesini oluşturacak.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yaptığı açıklamada, "Sürü Büyütme ve Yenileme Desteği için; İl Birlikleri ve İl/İlçe Müdürlüklerince ilave bir işlem yapılmayacak olup mevzuat gereği, 2020 yılı anaç koyun keçi desteklemelerine başvuru yaparak KKBS'ye kaydedilmiş yetiştiriciler doğrudan bu desteğe de başvurmuş sayılacaktır. İl/İlçe Müdürlüklerince yapılacak yerinde tespitlerdeki işletme ve hayvan bilgilerinin KKBS'ye kaydedilmesiyle oluşturulacak anaç koyun keçi icmallerindeki bilgiler doğrultusunda ödeme işlemleri Bakanlıkça yapılacaktır." dedi.