Anahtar Kelimeler: ALUCRA' DOĞALGAZ HAMLESİ

ALUCRA'DAN DOĞALGAZ HAMLESİ

Alucra Belediye Başkanının girişimleriyle birlikte siyasilerin ve önemli makamlarda bulunan Alucralı bürokratların da devreye girmesiyle Alucra'ya doğalgaz geliyor.
GÜNCEL 9.02.2021 14:40:00 3760 0

Yıllardır doğalgaz kullanan Suşehri'nin yanı sıra, bölgede yer alan komşu ilçelerimizden Şiran, Kelkit, Koyulhisar ve Reşadiye ile birlikte Bulancak, Keşap, Doğankent ve Dereli ilçelerinin bir kısmında doğalgaz bağlanırken, bir kısmında da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yalnız Şebinkarahisar'dan ses yok.

Alucra Belediyesi, Alucralı bürokratların ve siyasi partilerin desteği ile ilçede doğalgaz çalışmalarına bu yıl içinde başlanacağı öğrenildi.

MHP'li Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar'ın girişimleriyle doğalgazda mutlu sona çok yaklaştı. Alucra Belediyesinin 2019 yılında EPDK'ya yaptığı Doğalgaz başvurusu 2023

programına alınmasından sonra yaşanan son gelişmeyle birlikte Alucralı bürokrat TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, bu yatırım bu yıl içerisinde gerçekleşmesini sağladığı öğrenildi.

Başkan Aybar, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu  (EPDK) ve Enerji Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı görüşmeler sonucu doğalgaz çalışmalarının  2021 yılında başlanacağını duyurdu.

TMSF BAŞKANI DOĞALGAZI ÖNE ÇEKTİ

MHP'li Aybar, yaptığı açıklamasında, "Milliyetçi Hareket Partimizin  Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin teklifleri ile sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatları ile mücbir durumdan dolayı ilçemize gelecek olan doğalgaz projesi 2023 yılı programına alınmıştır. İlçemizin medarı iftiharı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanımız Sayın Muhiddin Gülal beyin  girişimleri ile 2023 olan proje 2021 projesine dahil edilmiştir." dedi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Alucralı Muhiddin Gülal'ın destekleriyle ilçemize Doğalgaz hizmeti 2021 yılı içinde geliyor