ALUCRA'DA SAHTE YAĞ SONRASI SAHTE PEYNİR'DE TESPİT EDİLDİ

Alucra'da cumartesi günü kurulan semt pazarındaki sahte tereyağlarından sonra tulum peyniri olarak satılan ürünlerde nişasta gibi katkı maddeleriyle ürünlerin sahtesinin yapıldığı ortaya çıktı.
YÖREMİZDEN 23.10.2020 14:02:00 7754 0

Alucra ilçesinde kurulan pazarda sahte yağın ardından sahte peynir de tespit edildi.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Denetimi yetkilileri tarafından ilçede cumartesi günleri kurulan semt pazarında yapılan denetimler sonucunda  peynir analizlerinde de katkılı ürünler olduğunu ortaya çıkardı.

İlçe dışında geldiği iddia edilen satıcıların maliyetlerinin çok altında sattıkları süt ürünlerinin denetlenmesi için yapılan başvurular sonucunda gerçek de ortaya çıktı. Alınan ürün numunelerinde çıkan sonuçlara göre Alucra semt pazarında daha önce tereyağında görülen sahtecilik şimdi de peynir ürünlerinde görüldü.

Konuyla alakalı İl Gıda Şube Müdürü Ali Galip Çakır; "Müdürlüğümüz gıda konusundaki denetimleri tüm ilçelerde sıkı tutuyor. Sadece ilçe pazarları değil yaylalara kadar gidip denetim yapıyoruz. Yapılan denetimler sonrası kusurlu ürünlere çok ciddi yaptırımlar ve para cezaları uygulamaktayız. Maalesef sahte ürünlerin piyasada biranda temizleyemiyoruz. Alucra'daki tüketicilerimizin de bu konuda daha duyarlı ve bilinçli olmalarını rica ediyoruz" dedi.

Haber:Kadir Bekiroğlu - Alucrahaber