ALUCRA MHP İLÇE BAŞKANINDAN İL SAĞLIK MÜDÜRÜNE TEPKİ

Alucra MHP İlçe Başkanı Mete Metinyurt yaptığı basın açıklamasında, ilçeye verilecek olan tomografi cihazının engellendiğini söyleyerek, "Alucra'nın kaderiyle kimse oynayamaz." dedi.
YÖREMİZDEN 22.01.2021 13:03:00 5480 0

Alucra MHP İlçe Başkanı Mete Metinyurt basın açıklamasında "Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanımız Muhiddin Gülal, Alucra ziyaretinde bizlerle gerçekleştirdiği bir görüşmede Alucramıza ne yapabilirim" talebine karşı Alucralılar olarak en büyük talebin Alucra Devlet Hastanesinde tomografi cihazı olmadığını, hastalarımızın pandemi döneminde tomografi çektirmek için Şebinkarahisar, Suşehri, Kelkit gibi çeşitli yerlere gitmek zorunda kaldıklarını ilettik." dedi.

Metinyurt, "Yapılan görüşme sonucunda hemşehrimiz Muhiddin Gülal tarafından hastanemize bir tomografi cihazı alınmasına karar verilmiştir. Bu cihazın hastanemize kazandırılması için bir talep yazısının yazılması gerekmekte olup konu Giresun İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal'a iletilmiştir. Giresun İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal, üç gündür hastanemize kazandırılacak bu cihaz için isteksiz davranmakta olup, konuyu Alucra'nın bu cihaza ihtiyacı yok demeye getirmekte işi yokuşa sürmeye ısrarla devam etmektedir. Üç gündür gerek parti kanalımızdan gerekse çeşitli görüşmelere rağmen İl Sağlık Müdürü talep yazısını yazmamakta çeşitli bahanelerle işi sürekli ötelemek istemektedir." açıklamasında bulundu.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: "GELEN RESMİ BİR TALEP YOK"

Giresun İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre "Müdürlüğümüze bağlı Alucra İlçe Devlet Hastanemize ‘Tomografi Cihazı Bağışı’ ile ilgili gelen herhangi bir talep yazısı yoktur. Talep geldiğinde Bakanlığımız planlama ve talimatları doğrultusunda işlem yapılacaktır." denildi.

Aynı  zamanda müdürlük içinden alınan bilgilere göre, Alucra Devlet Hastanesinin 25 yataklı E1 sınıfı bir hastane olduğu ve Türkiye'de bu sınıf hastanelerin hiçbirinde tomografi cihazı olmadığı ama gelecek olan resmi talep doğrultusunda gerekli işlemler yapılacağı söylendi.

Kaynak: Alucrahaber