ALUCRA BELEDİYESİ’NDE NELER OLUYOR?

​​​​​​​Alucra Belediyesi’nde yaşanan gelişmeler Giresun’un gündemine oturdu.
20.11.2019 16:07:00 1277 0

Alucra Belediyesi'nde Fen İşleri Müdürü olarak görev yapan Muhammed Emin Aksu ile Belediye Başkanı MHP'li Suat Aybar birbirlerini suçladılar. Aybar Basın bildirisi yayınlayarak ve suç duyurusunda bulunarak Fen İşleri Müdürünü Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Belediye Başkanı Suat Aybar'ın yaptığı basın bildirisi şu şekilde: “Ben belediye başkanlığına seçileli 8 ay oldu ben ilçe başkanım Meclis üyelerim geldiğimiz günden beri tek işimiz Alucramıza birlik beraberlik hizmet konusunda Alucralılara söz verdik şartlar ne olursa olsun Alucra'mızı bu bataklıktan kurtarmaktır. Oysa geldiğimiz günden bu zamana belediyemizde olan muhalif gurup olan kişiler yüzünden bütün hizmetler aksatılmıştır. Belediye bünyemizde bulunan bu kişilere belediyemizde ayırt etmeksizin olduğu görevlerde kendilerine iyi niyetimden dolayı güvenmekte hata ettiğimi daha sonra anladım yapacağım tüm Hizmetleri üst tarafta prenss diye bilinen kişiye ses kaydı alarak buralara bilgi verdiği Cumhur İttifakı olmamıza rağmen ilçemizde AK Parti Cumhur itifakı olan MHP secimi kazanmıştır. Kazanan Cumhur İtifakı olmuştur. Buna rağmen tüm yapmak istediğimiz Hizmetleri sayın Nurettin Canikli engellemiştir. Belediyemizde çalışan Fen İşleri Müdürü Muhammed Emin Aksu görevini kötüye kullanmış olup açığa alınmıştır. Alucra Cumhuriyet Başsavcılıgı'na suç duyurusunda bulunulmuştur.”

FEN İŞLERİ MÜDÜRÜ AKSU, EMNİYETE ŞİKAYETTE BULUNDU

Buna karşılık Fen İşleri Müdürü Muhammed Emin Aksu ise bir süredir Belediye Başkanı Suat Aybar tarafından kendisine mobing uygulandığını, belediye binasında yumruklu saldırıyla darp edildiğini belirterek Alucra Devlet Hastanesi’nden darp raporu aldı. Ardından da İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek Başkan Aybar’dan şikâyetçi olmuştur.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.