ALUCRA - ÇAMOLUK YOLU BÜTÇEYE BAĞLI

Giresun CHP Milletvekili Necati Tığlı Ulaştırma Bakanının cevaplaması istemiyle Şubat ayında sorduğu Alucra-Çamoluk yoluyla ilgili soru önergesi cevaplandı.

CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, AKP iktidarına rekor seviyelerde destek sağlayan Alucra-Çamoluk ilçelerinin yıllardır yapılmayan kara yolu ile ilgili soru önergesine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu cevapladı.

Bakan Karaismailoğlu tarafından verilen cevapta "(Alucra-Şiran) Ayrımı-Çamoluk Ayrımı-(Gölova-Şiran) Ayrımı İl Yolu, 27 km uzunluğunda sathi kaplamalı yoldur. Yolun geometrik standardının yükseltilmesi ve trafik güvenliğinin arttın İması amacıyla 2018 yılında projesi hazırlanmıştır. Söz konusu yolda, rutin bakım ve onarım çalışmaları kesintisiz olarak sürdürülmektedir." dedi.

Bütçe ödeneklerine göre yolda yeni asfalt yapılacağını belirten Bakan ayrıca, "2020 yılında sathi kaplama programına alınmış olan yolun, bütçe ödenekleri doğrultusunda sathi kaplamasının yenilenmesi planlanmaktadır." dedi.

ALUCRA VE ÇAMOLUKLULARDAN TEPKİ

Cevap karşısında tepkilerini dile getiren Alucralılar, "Vatandaş olarak soruyoruz, 2002'den bu zamana o kadar bütçe planınız varken, paranız varken neden bu yolu yapmadınız? Alucra-Çamoluk yolunda ölenler bizim kardeşimiz, akrabamız, hemşerimiz. İki aracın geçemeyeceği yerler var, standart dışı, bu yolun hiçbir yerinde bariyer yok, ikaz yok. Seçim zamanı ortaya çıkan vekillerimiz bu yola neden sessiz kalıyor? Doğu illerinde iktidara oy vermedikleri halde duble yollar yapıldı, Alucralının, Çamoluklunun ve Şebinkarahisarlının suçu nedir?" dediler.