ALUCRA BELEDİYESİNE BORÇ İÇİN EK SÜRE
Alucra Belediyesi´ne, icralık taşınmaz yerleri geri alabilmek için ek süre verildi.
Tarih: 31.5.2019 13:48:38/ 681okunma / 0yorum

Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar, icralık olan dükkan ve arsalar için 120 gün ek süre istendiğini ve alacaklı firmadan Belediyeye ait taşınmazların iadesinin yapılması için bir protokol imzaladıklarını açıkladı.

Alucra Belediyesi icralık olan yerleri için alacaklı firmayla protokol imzaladı.

Alucra Belediyesinin 2015 yılında ilçe girişinde yaptırdığı yurt binası yapan yüklenici firma belediyeden alacağı parayı tahsil edemediği için icra yoluna başvurmasıyla başlatılan haciz sonucu bazı dükkan ve gayrimenkullerini kaybetmişti.

Borcunu ödemek için satış ihalesine çıkılan Alucra Belediyesinin yeni yurt binası altındaki dükkanlar ile bazı taşınmazları Giresun 3.İcra Dairesi tarafından geçen hafta yeniden satışa çıkarıldı. İhaleye katılan kimse olmayınca da yüklenici firma alacağı karşılığı Alucra Belediyesinin dükkan ve arsalarını satın aldı. Belediye Başkanı Suat Aybar, haciz konulan yerlerin geri alınması için alacaklı firma ile protokol imzaladı.

Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar konu ile alakalı şu açıklamayı yaptı:

"Firma yetkilileri ile yaptığımız görüşmede kendileriyle bir protokol yaparak kendilerine 120 gün süre içinde alacakları parayı ödeyip, Belediyemize ait taşınmazların iadesinin yapılması için bir protokol imzaladık." dedi.

 

Kadir Bekiroğlu - Alucra
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ALUCRA BELEDİYESİNE BORÇ İÇİN SÜRE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."