METEOROLOJİDEN FIRTINA UYARISI​​​​​​​

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden  yapılan açıklamada  fırtına beklendiği belirtildi.
GÜNCEL 23.12.2019 15:05:00 552 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Karadeniz'e son dakika fırtına uyarısı yaptı. Yer yer etkili olacak fırtınada rüzgarın hızı 100 km/sa'te ulaşacak. Ayrıca hafta başından etkili olmaya başlayacak yağışların önümüzdeki hafta sonuna kadar yurdun büyük bölümünde yağmur ve sağanak şeklinde etkili olmaya devam edeceği, ancak bu yağışların önümüzdeki hafta ortasından itibaren iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde meydana geleceği tahmin ediliyor.

Meteorolojiden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

23.12 2019 Pazartesi günü Karadeniz Bölgesinde güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-80 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerde kuvvetli fırtına (100km/sa üzeri) bekleniyor. Pazartesi ve Salı günleri etkili olması beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba zehirlenmesi, doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yapılan uyarılarda oluşması muhtemel riskler ise şu şekilde sıralandı. ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi ve baca gazı zehirlenmesi.