GÖZ VE İÇ HASTALIKLARI DOKTORU KADROSU AÇILDI​​​​​​​

Şebinkarahisar Devlet Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı ve İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı kadrosu açıldı.
GÜNCEL 24.12.2019 15:01:00 836 0

Sağlık Bakanlığınca 90. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında Şebinkarahisar'a Göz Hastalıkları Uzmanı ve İç Hastalıkları (Dahiliye) doktorunun ataması yapılacağı öğrenildi.

İlçemiz Devlet Hastanesinde yıllardır eksikliği giderilmeyen göz hastalıkları uzman doktoru kadrosu nihayet açıldı. Göz hastalıkları branşında uzun yıllardır uzman doktor olmadığı için hemşehrilerimiz Suşehri başta olmak üzere Giresun ve Sivas il merkezlerine gidiyordu. Yapılan atamanın ardından ilçemizin sağlık alanındaki bu önemli açığı giderilmiş olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AKP İlçe Başkanı Nejat Okuyar, "İlçemiz Devlet Hastanesine Göz Hastalıkları Doktoru ve İç Hastalıkları Uzmanı kadroları açılarak inşallah 30 Aralık tarihinde yapılacak kurada hekimlerimizin atamaları yapılarak, ilçemizde görevlerine başlayacaklardır." ifadeleri kullanıldı.

GİRESUN’A 9 YENİ DOKTOR!

Sağlık Bakanlığınca 90. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında Giresun’a 9 yeni doktor ataması daha yapılacağı öğrenildi.

Bu kapsamda; Alucra Devlet Hastanesi’ne 1 Tabip, Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne 1 Tabip, Çamoluk Devlet Hastanesi’ne 1 Aile Hekimi, Espiye Devlet Hastanesi’ne 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve 1 Aile Hekimi, Tirebolu Devlet Hastanesi’ne 1 Fizik Tedavi Uzmanı, Şebinkarahisar Devlet Hastanesi’ne 1 Göz Hastalıkları Uzmanı ve 1 İç Hastalıkları Uzmanı ile Görele Op. Dr. Ergun Özdemir Devlet Hastanesi’ne 1 İç Hastalıkları Uzmanı ataması yapılacağı açıklandı.

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı ‘2020 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası’yla Giresun il genelinde ihtiyaç duyulan branşlara doktor atamaları yapılacağı öğrenildi.