Anahtar Kelimeler: ÖĞRENCİ SINAVINA GİRDİ

841 ÖĞRENCİ YKS SINAVINA GİRDİ

​​​​​​​YKS sınav merkezi olan Şebinkarahisar’da 841 öğrenci üniversite hayalleri için ter döktü. Çevre ilçelerden de çok sayıda öğrenci ilçemizde sınava girdi.
GÜNCEL 1.07.2020 09:38:00 4340 0

Şebinkarahisar'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) 841 öğrenci girdi. Cumartesi günü ilk oturumda Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına giren öğrenciler, Pazar günü de sınavında ikinci oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve üçüncü oturumda Yabancı Dil Testi (YDT) sınavına girdi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) sınav merkezleri arasında olan ilçemizde  6 okulda gerçekleşen sınava 841 öğrenci katıldı. Öğrenciler koronavirüs önlemleri ile üniversite hayallerini gerçekleştirmek için sınavda ter döktü.

Şebinkarahisar'ın yanı sıra çevre ilçelerden gelen toplam 841 üniversite adayı öğrenci 2020 YKS maratonunu tamamladı.

ÖSYM Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Halis Aygün YKS'yi değerlendirdi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. hemşehrimiz Halis Aygün, tamamlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) Kovid-19 salgını nedeniyle önceki yıllarda yapılan sınavlarda alınan tedbirlere ek olarak koruyucu önlemlerin hayata geçirildiğini belirtti.

erek, "Böylesi hassas bir dönemde, böylesi büyük bir organizasyonda, dezenfekte işlemlerinden maskeye kadar alınan önlemlerle ilgili her konu, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun görüşleri alınarak titizlikle incelendi ve sınavlar bu önlemler doğrultusunda uygulandı." dedi.

Sınav sonrası değerlendirmelerde bulunan Aygün,  "Böylesi hassas bir dönemde, böylesi büyük bir organizasyonda, dezenfekte işlemlerinden maskeye kadar alınan önlemlerle ilgili her konu, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun görüşleri alınarak titizlikle incelendi ve sınavlar bu önlemler doğrultusunda uygulandı." dedi.

Aygün, sokağa çıkmayarak adaylar için evde kalan tüm vatandaşlara ve destek sunan herkese içtenlikle teşekkür eden ÖSYM Başkanı Aygün, sınav sonuçlarının ‪28 Temmuz'da açıklanacağını sözlerine ekledi.