Anahtar Kelimeler: YILDIR BİTMEYEN SEVGİ

81 YILDIR BİTMEYEN SEVGİ

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk vefatının 81.yılında bir kez daha sevgi ve rahmetle andık. Tüm Türkiye Ata´sının ölüm saati olan 9´u 5 geçe, ona saygısını 2 dakikalık saygı duruşu ile gösterdi
12.11.2019 15:44:07 1092 0

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81´inci yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de törenlerle anıldı.

 Atatürk´ün ebediyete intikalinin 81´inci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Ulu Önder Atatürk´ü anma programı, 10 Kasım Pazar günü saat 08.45 de Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı´na  Kaymakam Taner Tengir tarafından çelenk konulması ile başladı. Atatürk Anıtı önündeki çelenk sunma töreninin ardından, saat 09.05´i geçerken sirenlerin çalınmasıyla birlikte ilçe genelinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı´mızın okunmasıyla Hükümet Konağı önündeki program sona erdi.

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Ulu Önder Atatürk´ü anma programı kapsamında 10 Kasım Pazar günü tüm resmi ve özel kuruluşlarındaki Türk Bayrakları, saat 09.05´te sirenlerin çalmasıyla birlikte gün batımına kadar yarıya indirildi.

Atatürk´ü anma programı aynı gün saat 10:00´da Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen programla devam etti.

Fen Lisesinin düzenlediği anma programında Türk Tarih Kurumu´nun Atatürk2ün Ölümü ile ilgili hazırladığı kısa film gösterimi yapıldı. Yine öğrenciler tarafından Atatürk´ün hayatı, siyasi ve askeri kişiliği, ilke ve inkılaplarını, Samsun´a çıkışını anlatan oratoryo sunumu yapıldı.

Anma töreni, okunan şiirlerin ardından sona erdi.