6. CEVİZ FESTİVALİ SONA ERDİ

Şebinkarahisar altıncı Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali sona erdi.
KÜLTÜR SANAT 20.08.2019 15:02:47 445 0

İlçemizde bu yıl altıncısı yapılan Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali, binlerce Şebinkarahisarlının katılımı ile yapıldı.  14 Ağustos Çarşamba günü başlayan ve üç gün süren Festival,  görkemli bir şekilde sona erdi.

Şebinkarahisar Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği´nin ortaklaşa düzenlediği Ceviz Festivalinde resim, karikatür, karakalem ve vitray sergisi, yerel tatlar ve fotoğraf yarışması yapıldı.  Mehteran gösterisinin sunulduğu festivalin akşam programlarında yöresel ve ulusal sanatçılar konser verdi.

Festivalin final gecesinde Pop müziğinin sevilen isimlerinden olan Tuğba Yurt, konser verdi. Yurt, hayranları konser boyunca sanatçıya eşlik etti.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, festivalde yaptığı konuşmada, ilçe halkının Kurban Bayramı´nı kutladı.

Bu yıl Ceviz Festivali´nin altıncısını düzenlediklerini ifade eden Yılancı, "Festivalimizin kalite değeri her geçen gün daha da artıyor. Kelkit Vadisinin en güzel festivallerinden bir tanesini gerçekleştiriyoruz. Şebinkarahisar´ın kalkınmasına da kaktı sağlayan festivalimiz, içerisinde kültürü ve sanatı da barındırıyor." diyerek festivalin gerçekleşmesine destek olan sponsorlara da teşekkür etti.

Festivale AK Parti Giresun milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın,  Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hasan Turan,Ahmet Hamdi Çamlı, Mülkiye Başmüfettişi Nurullah Naci Kalkancı, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün,  Giresun Üniversitesi Rektörü Yılmaz Can, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ümraniye Belediye başkanı İsmet Yıldırım, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.