40 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Şebinkarahisar´da, "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında 40 bin fidan dikildi.
12.11.2019 16:03:07 700 0

    Geleceğe Nefes Kampanyası´nda ülke genelinde başlatılan 11 milyon fidan kampanyası çerçevesinde Şebinkarahisar Yerleşkesi´ndeki uygulama alanında, üniversite öğrencileri ve vatandaşlarla birlikte fidanlar toprakla buluştu. 

    Yüksekokul yerleşkesinde başlayan dikim programı yaklaşık 30 dönümlük taşınmaz üzerinde Şebinkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Ceza İnfaz Kurumunca kurulan Adalet Ormanı ile Avutmuş Mahallesi sınırları içerisindeki daha önce belirlenen alanlarda dikildi.  Fidanlar 8 farklı noktada dikildi.

    Üniversite yerleşkesindeki fidan dikim programına katılan Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, gazetemize yaptığı açıklamasında, "Ülke genelindeki geleceği nefes projesiyle beraber ilçemizde de toplam 40 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. Bu organizasyonu yaparken İstanbul´daki sivil toplum kuruluşları ve hemşehrilerimiz de sessiz kalmadılar ve ilçemize 300 adet ıhlamur ağacı getirerek destek sağladılar. İstanbul´dan gelen hemşehrilerimizle beraber bu fidanları toprakla buluşturacağız.

    Şebinkarahisar´da 8 ayrı noktada 40 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını belirten Kaymakam Tengir, "Buradaki amaç gelecek nesillere daha yeşil bir Şebinkarahisar bırakmak. Tabi fidanlarımızı dikmekle de iş bitmiyor. Fidanları, adeta bebek gibi bakımını yapmak, sulamak ve ilgilenmek gerekiyor. İnşallah tüm Şebinkarahisarlı hemşehrilerimiz de bu fidanları sahiplenir, korur  ve daha güzel bir gelecek sunarız." dedi.