25 BİN KİŞİ İŞ ARIYOR !
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında Giresun´un iş gücü potansiyeli masaya yatırıldı.
Tarih: 29.10.2019 15:14:14/ 318okunma / 0yorum

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısı Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapıldı. Toplantıda Giresun´un iş gücü masaya yatırılırken, istihdama yönelik açılması planlanan kurslarda görüşüldü.

Toplantıda kurula bilgi veren Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mustafa Sarı, 2019 yılının ilk 9 aylık sürecinde 12 bin 716´sı kadın 12 bin 246´sı erkek olmak üzere 24 bin 962 kişinin iş arayan olarak kayıt yaptırdığını söyledi. Sarı, aynı dönemde 4 bin 223 kişinin işe yerleştirildiğini böylelikle işe yerleştirilen sayısının 4 bin 526 ya yükseldiğini ifade etti. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sarı dönem içerisinde açılan kurslarla olarak da bilgi verdi.

Konuşmanın ardından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sarı tarafından Kurumun 2019 yılının ilk 9 aylık çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Kurul kararları doğrultusunda dönem içinde 899 kurs ve program düzenlendiğini, bu programlara 2 Bin 558 erkek ve 4 Bin 582 kadın olmak üzere toplam 7 bin 140 işsizin katıldığı aktaran Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sarı,  kendi işini kuracaklara yönelik Giresun Üniversitesi ve KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde 11 girişimcilik eğitimi düzenlenirken, bu eğitimlere 128 erkek ve 101 kadın olmak üzere 229 kişinin katıldığını, bu eğitimlere katılan girişimci adaylarından bir kaçının yeni işletmeler açarak üretime ve istihdama katkı sağladığını belirtti.

Toplantıda 2019 yılının ilk dokuz ayı içinde yapılan İİMEK toplantılarında alınan kararların gerçekleşmesi gözden geçirildi, kurs ve program denetimlerine ait Denetim Kurulu Raporları değerlendirildi. İl İstihdam Politikası ve İl Mesleki Eğitim Politikaları gözden geçirildi.

Toplantıda ayrıca İlçemizde özel bir firma tarafından Çağrı Merkezi alanında faaliyet gösteren Çağrı Merkezi Elemanı (Görevlisi) ” mesleğinde,   25 kişiye yönelik, MEK kapsamında istihdam garantili kurs açılması ve Türk Telekom Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde, Anadolu Meslek Programında, Moda Tasarım Alanı ile Hazır Giyim dallarının açılması, konusundaki talebin, Milli Eğitim Bakanlığına iletilmesi kararları alındı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KİŞİ ARIYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TARİHİ TAMZARA DOKUMASI TESCİLLENDİ
TARİHİ TAMZARA DOKUMASI TESCİLLENDİ
Şebinkarahisar´da kaybolmaya yüz tutmuş "Tamzara Dokuması" için başlatılan coğrafi işaret tescil çalışmaları sonuç verdi.
HAYATİ İNANÇ ŞEBİNKARAHİSAR´A GELİYOR
HAYATİ İNANÇ ŞEBİNKARAHİSAR´A GELİYOR
Şebinkarahisar´da “Can Veren Pervaneler” konulu konferansa Hayati İnanç katılım sağlayacak.
HAYVANCILIK DESTEKLERİ AÇIKLANDI
HAYVANCILIK DESTEKLERİ AÇIKLANDI
Çiftçilerin aylardır beklediği 2019 tarım destekleri açıklandı.
ANAÇ KOYUN VE KEÇİ DESTEKLEMESİ MÜRACAATLARI BAŞLADI
ANAÇ KOYUN VE KEÇİ DESTEKLEMESİ MÜRACAATLARI BAŞLADI
Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında, 2019 yılı anaç koyun ve keçi desteklemesi için müracaatlar başladı.
“TÜNELİ HEBA ETMEYİZ”
“TÜNELİ HEBA ETMEYİZ”
AK Parti Milletvekili Sabri Öztürk, “Elimize rapor geçince Karayolları ile hemen irtibata geçeceğiz, milyonlarca lira harcanarak inşa edilen tüneli heba etmeyiz” dedi
GÖÇÜK TEHDİDİNİ BAKAN´A SORDU
GÖÇÜK TEHDİDİNİ BAKAN´A SORDU
CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, yapımı yılan hikayesine dönen, Eğribel Tüneli´ni meclis gündemine taşıdı.
TARIMSAL DESTEKLER BELİRLENDİ
TARIMSAL DESTEKLER BELİRLENDİ
Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında bu yıl buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 19 lirası mazot, 8 lirası gübre olmak üzere 27 lira destek verilecek
GİRESUN TSO´DAN ŞEBİNKARAHİSAR ZİYARETİ
GİRESUN TSO´DAN ŞEBİNKARAHİSAR ZİYARETİ
´Şebinkarahisar İş Dünyası Devlet Destekleri İle Buluşuyor 2019´ etkinliği gerçekleştirildi.
TENGİR´DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
TENGİR´DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
İlçemiz Kaymakamı Taner Tengir, Cumhuriyetimi-zin 96. yılında bir kutlama mesajı yayınladı.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."